Haber Detayı
30 Mart 2021 - Salı 11:56
 
Çeşmeli Yazar, "Pandemiden herkes gibi yazarlar da etkileniyor"
Çeşmeli Yazar, "Pandemiden herkes gibi yazarlar da etkileniyor"
KÜLTÜR Haberi
Çeşmeli Yazar,

Çeşme’de düzenlenen bir imza günü etkinliğine katılan Çocuk Kitapları Yazarı Ali Ellikçi, pandemi nedeniyle okurlara ulaşmakta sıkıntı yaşadığını söyledi.

Çeşme'deki yazarlara kitap satışlarında yardımcı olarak destek veren Foto Çeşme'de düzenlenen imza günü etkinliğine katılan Çeşmeli Çocuk Kitapları Yazarı Ali Ellikçi, “Salgın nedeniyle bir yıldan fazla süreyle okullar kapalı kaldı. Yeni yeni açılmış olsa da alınan sıkı önlemler sonucu yazarların çocuklarla buluşma olanağı yok denecek kadar az. O nedenle yazarlar ve çocuklar mağdur durumdalar" diye konuştu.

"Desteğe ihtiyacımız var"

Yazarın amacının, yazdığı kitabı okuruna ulaştırabilmek ve emeğinin, göz nurunun yerine ulaştığını görebilmek olduğunu belirten Yazar Ellikçi, "Şahsen ben çocukların kitap okuması için özveriyle çalışıyorum. Ama yeterince amacıma ulaşamadığımı görerek üzülüyorum. Pandeminin getirdiği olumsuz koşullar nedeniyle anneler ve babalar sıkıntı içindeler. Bu durumda kitap ve benzeri kültürel gereksinimler zorunlu olarak ihtiyaç listesinin dışına itiliveriyor. Salgın süresince çocuklarımızı kitapla buluşturabilmek için yerel yönetimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğine ihtiyacımız var. Onların katkılarıyla çocuklarımıza okuma alışkanlığını yeniden kazandırabiliriz. Okuyan bir nesil yetiştirmek her bireyin ve her kurumun birincil görevi olmalıdır” şeklinde konuştu.

Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: Çeşmeli, Yazar,, "Pandemiden, herkes, gibi, yazarlar, da, etkileniyor",
Yorumlar
Haber Yazılımı (UA-151316524-1) (UA-158226227-1)