Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 10:10
 
DOĞU TÜRKİSTAN’DA BİR DADAŞ
Kemalpaşa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Tuncay Kılıç, Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman tarafından Doğu Türkistan Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine atandı.
DÜNYA Haberi
DOĞU TÜRKİSTAN’DA BİR DADAŞ

Vatani görevini yerine getirirken 1992 yılında gazi olan Tuncay Kılıç, birçok sivil toplum kuruluşunda üstlendiği görevlerin yanı sıra Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman tarafından Doğu Türkistan Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirildi.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Kılıç, daha önce bulunduğu her platformda Doğu Türkistan’da yaşanan zulmü dile getirdiğini ve soydaşlarımız için üzüntü duyduklarını vurguladı. Kılıç, “Bugüne kadar birçok önemli STK’da görev almanın yanı sıra Kemalpaşa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği başkanlığı görevini yürütmekteydim. Bunların yanı sıra Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman tarafından Doğu Türkistan Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirildim. İnşallah bundan böyle devletimiz ve milletimizle birlikte Doğu Türkistan’da yaşanan zulmü durdurmak ve zalime karşı dik durmak için elimizden geldiği kadarı ile çalışmalarımızı yerine getireceğiz. Bizi bu göreve layık gören değerli büyüklerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 
Kaynak: (UHA) - UNİ HABER AJANSI Editör:
Etiketler: DOĞU, TÜRKİSTAN’DA, BİR, DADAŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı (UA-151316524-1) (UA-158226227-1)