data-ad-client="ca-pub-5674329641199375" data-ad-slot="6002683569">
Haber Detayı
09 Kasım 2020 - Pazartesi 15:06
 
Kızılay 750 Gönüllü ile Hijyen Seti Dağıttı
İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen şiddetli depremin 9. gününde Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, pandemi riskinin devam ettiği konusunda depremzedelerde farkındalık oluşturmak amacıyla 750 gönüllünün katılımıyla 10 bin adet hijyen seti dağıtımı gerçekleştirdi.
GÜNCEL Haberi
Kızılay 750 Gönüllü ile Hijyen Seti Dağıttı

Türk Kızılay, İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan ya da hasar gören afetzedelere, 750 Kızılay gönüllüsünün katılımıyla büyük bir hijyen seti dağıtımı organize etti. Buca'da bulunan İzmir Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü’nde İzmir’in 140 farklı noktasındaki dağıtımda görev alan gönüllülerle bir araya gelen Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, afetten etkilenenlerin başlarını güvenle sokacağı bir eve kavuşana kadar yanlarında olmayı sürdüreceklerini belirtti.
 
750 Gönüllü, 140 Dağıtım Noktası, 10 Bin Hijyen Seti
 
Depremin ilk gününden bu yana yoğun gayret gösteren gönüllülere teşekkür eden Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “152 yıllık merhamet çınarı Kızılay olarak, bu afetten etkilenmiş İzmir’deki son kardeşimiz başını güvenle evine sokana kadar, ihtiyacı giderilene kadar milletimizin uzattığı ele köprü olmaya devam edeceğiz. 152 yıldır her dalı yemyeşil olan bu merhamet çınarı, siz gönüllülerimiz sayesinde dünyanın tüm mazlum coğrafyalarında kök salıyor, yapraklarıyla insanlara gölgelik yapıyor, sığınılacak bir mercii oluyor” dedi.
 
COVID-19 pandemisinin, tehdit olarak dolaşmaya devam ettiğinin altını çizen Kınık, “Afetin oluşturmuş olduğu atmosferde zaman zaman salgınla ilgili tedbirler unutulabiliyor. Bugün hep beraber İzmir’deki vatandaşlara pandemi riskinin devam ettiğini hatırlatacağız. Acımıza acı katılmaması, sırtımızdaki yüklerin artmaması için Sağlık Bakanlığı’mızın tavsiye etmiş olduğu tedbirlere harfiyen uyulması gerektiğini anlatacağız. Maskeye, sosyal mesafeye, temizliğe, hijyen kurallarına riayet etmek için vatandaşlarımıza tekrar çağrıda bulunacağız. Tehlikenin geçmediğini hatırlatacağız” dedi. Genel Başkan Kınık, dağıtımın ardından enkazdan çıkarılarak Kızılay çadırında tasnif edilen eşyalarını almaya gelen depremzedelere destek oldu. Program boyunca Genel Başkan Kınık’a bölgede bulunan Kızılay yöneticileri de eşlik etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir, Seferihisar ilçesi, Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, COVID-19, izmir deprem, haber , güncel,
Yorumlar
Haber Yazılımı (UA-151316524-1)