Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 19:05
 
SÖZER'İN MALTEPE'DE ÖLDÜRÜLDÜĞÜ EVİN ÖNÜNDE EYLEM
Maltepe'de Kemal Ayyıldız tarafından öldürülen öğretim görevlisi Aylin Sözer'in evinin önünde toplanan grup eylem yaptı.
ASAYİŞ Haberi
SÖZER'İN MALTEPE'DE ÖLDÜRÜLDÜĞÜ EVİN ÖNÜNDE EYLEM

Ögretim görevlisi Aylin Sözer dün Kemal Akyıldız tarafından Maltepe'de evinde feci şekilde öldürüldü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Plartformu ve kadın Meclisleri üyesi bir grup kadın Sözer'in evinin önünde toplandı ellerinde "Ölmek İstemiyoruz" "Kadın cinayetlerini Durduracağız" "Aylin Hocanın Gülüşüne Sahip Çıkıyoruz" yazılı pankart açan grup, “Katilin, Caniliğin, Cinayetin İyi Hali Olmaz" yazılı dövizler taşıdı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun çağrısıyla toplanan Grup adına yapılan basın açıklamasında “Dün canice katledilen 4 kadından biriydi Aylin Sözer. Bir cani onu hayattan ve öğrencilerinden vahşice kopardı. Aylin hoca her fırsatta öğrencilere iyiyi, doğruyu, güzeli anlatmaya ve öğretmeye çalışan bir öğretim görevlisiydi. Biz bugün hocamızın yakılarak katledildiği evin önündeyiz. Hüzünlüyüz ve öfkeliyiz. Kadın katillerine iyi hal indirimden yararlandığı için öfkeliyiz. Kadına yönelik her türlü şiddete karşıyız, Kadın cinayetlerini durdurmak için İstanbul sözleşmesi ve 6284 sayılı kanun uygulanırsa kadınlar eşit ve özgürce yaşayabilecek  hiçbir kadın hayatına dair kararları verdiği için öldürülmeyecek  " ifadelerine yer verildi.


Grup yapılan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SÖZER'İN, MALTEPE'DE, ÖLDÜRÜLDÜĞÜ, EVİN, ÖNÜNDE, EYLEM,
Yorumlar
Haber Yazılımı (UA-151316524-1) (UA-158226227-1)